مهندسین مشاور فراساز ماندگار

 
 

محاسبات ساختمان
محاسبه یک سیستم باربر برای تأمین سه منظور اصلی زیر صورت می‌گیرد:

  • تأمین ایمنی بیشتر
  • صرف هزینه کمتر
  • تأمین پایایی بیشتر

در واقع یک سازه که خوب طرح و محاسبه شده باشد، در مقایسه با ساختمان‌های مشابهی که در محاسبات آن دقت کافی بعمل نیامده است:

  • با ایمنی مساوی ارزانتر تمام می‌شود
  • با هزینه مساوی، ایمنی بیشتری را تأمین می نماید

به عبارت دیگر در یک سیستم باربر که با در نظر گرفتن همه جوانب امر محاسبه شده باشد، مصالح بیهوده مصرف نمی‌شوند و هرچه مصرف شود بهره می‌دهد و به ایمنی ساختمان می‌افزاید. از سوی دیگر با یک محاسبه جامع می‌توان مسأله ایمنی، پایایی و هزینه را متناسب با امکانات اقتصادی فعلی و آتی هماهنگ نمود:

  • یا در ابتدا ساختمان را با هزینه بیشتری ساخته و در طول عمر آن خرج نگهداری کمتر پرداخت
  • یا هزینه اولیه را کم در نظر گرفته و در طول عمر ساختمان خرج نگهداری بیشتری را تقبل نمود

معمولا در ساختمان ها تلفیقی از دو حالت فوق، بنا به تشخیص مهندس محاسب، در نظر گرفته می‌شود.
مهندسین مشاور "فراساز ماندگار و توسعه شهر" در زمینه محاسبات ساختمان بر فعالیت‌های زیر متمرکز است:
طراحی و محاسبات سازه برای انواع ساختمان‌های فولادی و بتنی
طراحی و محاسبات انواع سازه‌های فلزی، بتنی و ترکیبی، سوله، مسکونی، ویلایی، اداری، تجاری، فرهنگی، صنعتی، کارگاهی و سازه‌های خاص به صورت بهینه، مقاوم و اقتصادی. ارائه دفترچه محاسبات و نقشه‌های اجرایی برای ارائه به نظام مهندسی و شهرداری. (دارای مهر محاسبات نظام مهندسی)
روش های طراحی:
طراحی سازه‌ها به روش‌های تنش مجاز (ASD) و روش حالت حدی (LRFD). طراحی گام به گام سازه ها بر اساس مقررات ملی ساختمان و تهیه اختصاصی دفترچه محاسبات جهت شرکت‌های مشاور و پیمانکار جهت ارائه به سازمان نظام مهندسی.
طراحی دقیق اجزای ساختمان:
طراحی فونداسیون و پی ساختمان .پی منفرد، پی منفرد با شناژ، پی نواری، پی گسترده با دیوار برشی و شمع، دال‌های یک طرفه و دال دو طرفه، دال تخت با کتیبه، دال دو طرفه با تیر، دال پس کشیده با تیر به همراه کنترل دقیق افت کابل‌ها، دال تخت پس کشیده.
طراحی سوله‌ها:
طراحی و محاسبات سوله‌ها. طراحی سوله‌های ورزشی، تجاری، فرهنگی، صنعتی، کارگاهی، سوله با سقف خرپایی و فضاکار و سازه‌های خاص به صورت بهینه، مقاوم و اقتصادی. ارائه دفترچه محاسبات و نقشه‌های اجرایی سوله. طراحی سوله‌ها تمامی ابعاد و دهانه‌ها و برای تمامی کاربری‌ها.
طراحی ویلا و تأمین پارکینگ:
طراحی اختصاصی ویلاهای شهری و ساحلی؛ بهینه‌سازی، سبک‌سازی سازه و مقاوم‌سازی.
انجام متره و برآورد پروژه‌های عمرانی:
انجام تخصصی کلیه پروژه‌های متره و برآورد سازه‌ها و تهیه اختصاصی دفترچه محاسبات جهت شرکت‌های مشاور و پیمانکار. مشاوره در کلیه فازها و مراحل و ارائه سایر خدمات مهندسی مشابه.
تهیه ریز متره و جداول متره:
متره و برآورد ساختمان‌ها و کلیه پروژه‌های عمران و معماری و سازه. متره و برآورد سازه‌های فلزی‌، بتنی و ترکیبی، مسکونی ویلایی، اداری، تجاری، فرهنگی، صنعتی، کارگاهی، سوله و سازه‌های خاص به صورت بسیار دقیق و اصولی. ارائه جداول متره و ریز متره با توجه به فهرست‌های بهای جدید ابنیه و سازه. انجام تخصصی کلیه پروژه‌های متره و برآورد جهت شرکت‌های مشاور و پیمانکار.
طراحی نقشه‌های ساختمانی به صورت دو بعدی و سه بعدی:
طراحی ، ترسیم و اصلاح نقشه‌های معماری، اجرایی، فاز 1 و 2، نما، محوطه‌سازی و برش کلیه سازه‌ها و ساختمان‌ها با تمامی کاربری‌ها به صورت دو بعدی و سه بعدی به صورت دقیق و اصولی و مطابق ضوابط شهرداری و نظام مهندسی. تهیه نقشه‌های اجرایی. به همراه اصلاح و تکمیل نقشه‌های از پیش ترسیم شده.
طراحی و ترسیم نقشه‌های فاز دو:
مشاوره و طراحی و نقشه‌های فاز 2 برای سازه‌های فلزی، بتنی و ترکیبی، مسکونی ویلایی، اداری، تجاری، فرهنگی و سازه‌های خاص به صورت دقیق و اصولی برای ارائه به شهرداری. تهیه و ترسیم اختصاصی نقشه‌های فاز 2 جهت شرکت‌های مشاور و پیمانکار جهت ارائه به شهرداری. طراحی و ترسیم نقشه‌های فاز دو برای دیوارها، دتایل سقف‌ها، کف‌ها، کرسی چینی، نما، برش، درها و پنجره‌ها و سایر اجزا و آیتم‌های ساختمان و سازه‌ها.
تهیه نقشه برای کاربری‌های مختلف ساختمان:
تهیه و ترسیم نقشه برای ساختمان‌های مسکونی، ویلایی، اداری و تجاری، فروشگاهی، صنعتی و سوله، کارگاهی، بیمارستان، رستوران، کافی‌شاپ، موزه، هتل، سینما، کتابخانه و کلیه سازه‌های خاص.
تبدیل نقشه‌های دستی به کامپیوتری:
تبدیل کلیه نقشه‌های کاغذی، عکس و اسکن، شماتیک دستی و طرح‌های اولیه به نقشه‌های اتوکد و انجام کلیه امور نقشه‌کشی به صورت دو بعدی و سه بعدی. اصلاح و ترجمه نقشه‌های خارجی.
طراحی نما برای تمامی ساختمان‌ها:
مشاوره و طراحی نمای سازه‌های فلزی، بتنی و ترکیبی، مسکونی ویلایی، اداری، تجاری، فرهنگی، صنعتی، کارگاهی و سازه‌های خاص به صورت بسیار مدرن. طراحی نورپردازی‌های مختلف به صورت آشکار و مخفی در نمای ساختمان‌ها. طراحی دو بعدی و سه بعدی نما برای ارائه به شهرداری. طراحی اختصاصی نمای ویلاهای شهری و ساحلی. متخصص در طراحی نماهای بسیار خاص حتی در بافت فرسوده.
استفاده از مصالح مختلف برای طراحی نما:
طراحی نما با مصالح و جنس‌های مختلف از جمله نماهای آجری، بتنی، سیمانی، کامپوزیت، شیشه‌ای، آلمینیومی، سنگ‌های مختلف، مرمر، تراورتن، سنگ‌های برش خورده، نماهای نامتقارن، نماهای شکسته و زاویه‌دار و نماهای ویژه کاربری‌های خاص.
طراحی سه بعدی دکوراسیون داخلی:
طراحی مدرن دکوراسیون داخلی و چیدمان داخلی ساختمان‌های مسکونی، اداری، فروشگاهی، رستوران و کافی‌شاپ و … به صورت دو بعدی و سه بعدی با کیفیت و دقت بالا و با در نظر گرفتن تمامی جزئیات. ارائه زیباترین و مدرن‌ترین طرح‌ها برای کلیه اماکن و بناها. طراحی سفارشی و اختصاصی برای هر قسمت از ساختمان. طراحی آیتم‌های خاص به همراه چیدمان بی‌نظیر اشیا و اجزاء.